ספריית המדרשה

ספריית המדרשה היא ספריה למדעי היהדות וכוללת ספרים בכל תחומי היהדות: תנ"ך, תורה שבע"פ, הלכה, אגדה ומחשבה, וכן ספרים בתחומים קרובים: היסטוריה יהודית, לשון עברית, תולדות ארץ ישראל ומדינת ישראל, וספרות עברית. הספריה מכילה יותר מ- 15,000 ספרים וכתבי עת.

לספרייה אולם קריאה המיועד ללימוד עצמי שקט, שם נמצא האוסף המרכזי ודלפק השאלה. באולם הקריאה פינת ישיבה נוחה ומזמינה, שולחנות ובהם גישה לחיבור לחשמל. בנוסף, יש באולם שישה מחשבים ומדפסת לשימוש הסטודנטים.

נוסף על אולם הקריאה קיים בית מדרש, בו מתקיימים בעיקר לימודים בחברותות או בקבוצות וכן שיעורים ואירועים שונים לקהל הרחב. האוסף בבית המדרש הוא אוסף יהדות בסיסי, מותאם ללימוד המתקיים בו. 

הספריה משרתת את תלמידות ומרצי המדרשה. במדרשה לומדות גם בנות חו"ל,  ויש מדור מיוחד לספרים ביהדות בשפה האנגלית.

הספריה שייכת למערך הספריות של אוניברסיטת בר-אילן. ניתן לאתר את הספרים שבה באמצעות הקטלוג המאוחד של רשת הספריות האוניברסיטה. הקטלוג הממוחשב מחובר גם לרשת של הספריות האוניברסיטאיות בכל הארץ. ניתן למצוא ברשת זו רשימות ספרים ומאמרים ביהדות ובכל תחומי המדע. כמו כן יש ברשת מאגרי מידע שונים, בתחומי היהדות כמו פרויקט השו"ת, אנציקלופדיה תלמודית, תחומין, כתבי הראי"ה, כתבי מוהר"ן מברסלב וכד'. כמו כן יש מאגרי מידע בכול תחומי המדע: חינוך, פסיכולוגיה, מוזיקה, משפטים וכדומה.

מיקום הספריה

בנין המדרשה 405 - קומה ראשונה

אולם קריאה- חדר 105

בית המדרש- חדר 106

שעות פתיחה

א,ב,ג,ד 9:00 - 16:30

ה         9:00 - 15:00

בימים בהם לא מתקיימים לימודים

א-ד 9:00 - 15:30

 

למידע, יעץ ולכל צורך שהוא, ניתן לפנות לספרייה בטלפון: 03-5317891

או במייל: yosefa.german@biu.ac.il