מפגשי ערב בבית המדרש אוהל שרה ע"ש שרה (סוזי) ונגרובסקי ע"ה

מפגשי ערב בבית המדרש אוהל שרה ע"ש שרה (סוזי) ונגרובסקי ע"ה

המדרשה פותחת את שעריה לבית מדרש ערב, ללימוד משותף לסטודנטים וסטודנטיות. כל אחד מהערבים מתנהל בצורה שונה, אך כולם נותנים בית לאלה המחפשים מסגרות מעניינות ומכילות ללימוד תורה

בית מדרש ערב נפתח במדרשה של בר אילן בשנה שעברה, ביוזמתה של ראש המדרשה ד"ר טובה גנזל, מתוך ההכרה בכך שלא מעט סטודנטים/ות ובוגרים/ות אחרי שלב הישיבה/מדרשה חפצים לקבוע עיתים לתורה, אבל לא מוצאים מסגרת המתאימה לכך. בית המדרש נגיש לסטודנטים וסטודנטיות בכלל, ולבוגרי ובוגרות ישיבות ומדרשות בפרט, שלושה ערבים בשבוע, ולמרבה השמחה עומד במטרה שהציב לעצמו, יוצר אווירה תורנית בערבים בקמפוס והופך את לימוד תורה לנושא מרכזי בתרבות הסטודנטיאלית.

בית מדרש ערב בימי ראשון: תורה ופיצה

בית המדרש של ימי ראשון החל בכלל כיוזמה פרטית של מספר סטודנטים, עולים חדשים שנהגו לארח בדירתם מדי שבוע שיעורים לדוברי אנגלית. הביקוש וההיענות גרמו ליוזם התוכנית דניאל גרוס לפנות לטובה גנזל, וכך עברו מפגשי ימי ראשון אל המדרשה. כיום הם מארחים מדי שבוע כשמונים סטודנטים, שהפכו את חווית לימוד התורה באנגלית לחלק בלתי נפרד מהתרבות בקהילה האמריקאית בבר אילן. המפגשים מתקיימים בבניין בית המדרש (411) ולפני כל שיעור מוגשת לנוכחים פיצה, כדי שיהיה שמח גם בבטן.

בית מדרש- מדרבנן בימי שלישי

ייחודו של בית המדרש המתקיים בימי שלישי בערב הוא הלימוד בחברותות. לפני כל שיעור, המועבר מדי שבוע ע"י רב אורח אחר, מתקיים סדר לימוד בו לומדים סטודנטים וסטודנטיות בצוותא, במשך 45 דקות, כשהמרצה השבועי מסתובב, מדבר עם הלומדים ועונה על שאלות. בית המדרש של ימי שלישי בערב הוא היום בית ללימוד תורה לכשמונים סטודנטים וסטודנטיות בשבוע, וכמו בשאר בתי מדרש ערב – מוגשת בו בתחילת הערב ארוחת ערב קלה.