"מסילות לליבנו": כנס לציון יום השנה לפטירת הרה"ג נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל

"מסילות לליבנו"

כנס לציון יום השנה לפטירת הרה"ג נחום אליעזר רבינוביץ זצ"ל התקיים באודיטוריום ע"ש בלדה לינדנבאום, במדרשה, אוניברסיטת בר-אילן.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' אריה צבן, פתח וסיפר על דמות מופת שהיתה נטועה עמוק בעולם תורה ובעולם ידע כללי ואקדמי, איש שזכה בחייו לקנות לו "כתר שם טוב" ואף זכה להכרה כד"ר לשם כבוד מאוניברסיטת בר-אילן. אחריו הוסיף דברים לזכרו רקטור האוניברסיטה, פרופ' אמנון אלבק , שסיפר על דמותו והוסיף לתיאור של שיעור קומתו.

הכנס אורגן על ידי עמותת "שיח נחום"  ובכלל זה הרב פרופ' דרור פיקסלר, מהפקולטה להנדסה וראש המכון לננו טכנולוגיה וחומרים מתקדמים באוניברסיטה ובשיתוף המכון הגבוה לתורה ולשכת רב הקמפוס.

המושב הראשון עסק בעיונים במשנת הרמב"ם, בו הוצגה עבודתו הייחודית של הרב רבינוביץ בספריו "יד פשוטה", והשתתפו בו הרב פרופ' דניאל שפרבר והרב חיים סבתו, ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

המושב השני יוחד לגישתו של הרב למקומן של נשים בעולם ההלכה. השתתפו בו הרבנית חנה הנקין, ראש מדרשת נשמת ומייסדת תוכנית יועצות ההלכה בתחום טהרת המשפחה וכן הרבנית נעה לאו המנהלת את תוכנית ההכשרה של יועצות ההלכה בנשמת. הרבנית חנה העלתה זכרונות מהרב רבינוביץ והתייחסותו לסוגיות הקשורות לנשים בעולם התורה בכלל וליועצות ההלכה בפרט. הרבנית נעה הרחיבה בנושא "נשים פוסקות הלכה" וכתיבת הרב בנושא זה. את המושב הנחתה הרבנית ד"ר לאה ויזל, ראש המדרשה. בתו של הרב, טובית קרקובסקי, שהגיעה במיוחד ליום השנה מביתה בארה"ב, חתמה את המושב בנימה אישית ושיתפה בסיפורים מעוררי השראה על הדמות של אביה.

המושב השלישי הובל ע"י הרב אלי רייף, אשר שוחח עם הרב דוד סתיו והרב רא"ם הכהן על גישתו המיוחדת של הרב בנושאים ציבוריים. מכל הדיונים הצטיירה דמות מופלאה של פוסק ורב, בעל מחשבה ישרה, מידות ורגישויות יוצאות דופן, כמו גם בקיאות בעולם הכללי והאקדמי.

את הערב כולו הנחה הרב ד"ר יהודה אלטשולר, ראש בית המדרש במכון הגבוה לתורה.

קישור לצפייה בכנס>>